29 січня бойовики почали штурмувати місто Вуглегірськ на Донеччині, щоб узяти в кільце місто Дебальцеве

29 січня бойовики почали штурмувати місто Вуглегірськ на Донеччині. Намагалися вибити звідти українських військових, а потім узяти в кільце місто Дебальцеве, що за 15 км. Там базуються близько 10 тис. бійців АТО.

“Вуглегірськ розділений навпіл, — написав 30 січня в соцмережі автогонщик, волонтер Олексій Мочанов, 46 років. Він підтримує зв’язок із захисниками міс­та. — Сепари зайшли з боку Горлівки і пошарпали добряче наш блокпост за залізничним переїздом. Були і поранені, і полонені, і вбиті. З обох сторін. Частина наших бійців утекла. А дорогою ще примудрилися розвернути і відправити назад у Дебальцеве наші “коробочки” (БТР і танки. — “ГПУ”) з підкріпленням. Зараз у Вуглегірську йдуть бої: стрілкотня, блукаючі “утюги” (танки. — “ГПУ”). Ніхто не збирається поступатися. Серйозно рубашаться на блокпосту біля Боцмана — туди відійшли і зайняли кругову оборону вояки Збройних сил з “горлівського” периметра. Там жарко, але всі розповіді, що наші здали міс­то — брехня”.

— Терористи йдуть на нас танками. Наші снаряди потрапляють точно в цілі. Сепари гинуть сотнями, але продовжують наступ, — розповідає боєць батальйону “Світязь”, не називається. Воює у Вуглегірську. — Таке враження, що там ніхто не рахує людей. Відчуття, що вони хочуть нас узяти в кільце з трупів своїх бійців.

В інтернет-спільноті “Углегорск-перекличка” минулої п’ятниці просили місцевих не виходити з помешкань.

“Вулиця Горняка, 20 — згорів будинок на двох господарів. Алтухови у від’їзді в Росії, Сидорови — в місті, бабуся з сином”, — пише Гліб Стерхов.

“Доки їхав від Дебальцевого до Світлодарська, назустріч пройшло кілька танків, величезні самохідні артилерійські установки. Розміром з ангар, не знаю назви. Ну й кілька десятків дріб’язку — БМП, БТР, “Урали”, — додає Антон Курашов.

— Противник перейшов до тактики витискання українських бійців із Вуглегірська й Дебальцевого на північ, — повідомив Дмитро Тимчук. — Діють дві тактичні групи терористів і російських найманців. З боку противника воює 3,5 тисячі людей, 35 танків і 90 броньованих машин. Є підтримка трьох артилерійських груп. Крім того, терористи мають постійне підкріплення в техніці й живій силі. Перекидають їх через Макіївку та Єнакієво.

1 лютого українські бійці знищили колону техніки терористів, яка їхала в напрямку Дебальцевого.

— Вуглегірськ повністю наш. У Дебальцевому ситуація постійно змінюється. Але котла, як в Іловайську — не буде, — каже в понеділок телефоном 46-річний Олексій Мочанов.

— Бойовики не змогли створити котел, бо відмінно працюють наші артилеристи. Б’ють точно, ніхто не заважає з командування, — додає підполковник запасу 57-річний Василь Ковальчук. — Однак нарікають, що снарядів лишилося мало. Українській армії треба йти в наступ, щоб зупинити бойовиків. Знаю, що в зону АТО зайшла підмога. Однак досі не направлена до Дебальцевого. Є враження, що це наслідок переговорів між нашою владою та терористами. Без підмоги буде важко. Повідомлення, що в тому районі гинуть за добу п’ять-шість бійців — не відповідають дійсності. Треба множити на десять.

“Дебальцевська дуга. Українські війська після восьми діб боїв відбили атаки російських бригад, — пише у соцмережі журналіст Юрій Бутусов. — Битва за Дебальцеве — найзапекліша і наймасштабніша на даний момент битва російсько-української війни. Це не Іловайськ, не Луганськ і не Донецький аеропорт. Це повноцінні маневрені бойові дії сучасних механізованих військ, взаємодія розвідки, піхоти, артилерії і бронетехніки, засобів радіоелектронної та артилерійської розвідки. Українська армія вперше провела успішну оборонну операцію на широкому фронті й повністю виконала бойові завдання. Армія російських найманців спробувала знищити всю українську оборону на Донбасі й раптово змінити хід війни. Сьогодні можна впевнено сказати — наступ противника відбито. Ворог при спробах штурму наших районів, добре прикритих артилерією, зазнав великих втрат. На даний момент активні бойові дії на Дебальцевській дузі призупинені. “Дорога життя” М-103 і Дебальцеве залишаються під контролем українських військ”.

напишіть відгук: