Високі ставки за вкладами не дозволяють фінустановам займатися кредитуванням

Високі ставки за вкладами не дозволяють фінустановам займатися кредитуванням.

Про це заявив глава наглядової ради комбанку Володимир Клименко.

За його словами, ставки за депозитними вкладами фізосіб припинили зростання і почали знижуватися.

“Це – абсолютно очікувана реакція банкірів на ситуацію в країні. Високі ставки за вкладами не дозволяють фінустановам займатися кредитуванням. Так що час завищеної ціни термінових гривневих вкладів для фізичних осіб, схоже, закінчився”, – сказав Клименко.

За словами банкіра, сьогодні банки пропонують депозити в гривні на термін 1-3 місяці за ставками на рівні 16-22% річних, а ось на півроку фізособи можуть розмістити кошти за ставкою 20-24% річних.

“Традиційно найвигідніші ставки – це вклади на термін 3-6 місяців. Вибираючи депозитну пропозицію, клієнту важливо розуміти, що надто завищені відсоткові ставки можуть привести його в банк із сумнівною репутацією і надійністю”, – зазначив Клименко.

За його словами, ринкова позиція банку у формуванні процентних ставок сьогодні, як ніколи раніше, говорить про його здатність виконувати свої зобов’язання.

На думку банкіра, тенденція зниження депозитних ставок особливо помітна за вкладами у гривні, адже ставки за депозитами в доларах і євро банки зменшили ще в 2014 році.

“Банкам потрібно розгортати кредитну активність. Економіка країни гостро потребує доступних кредитних ресурсів. Зараз кредити для бізнесу коштують близько 22-28% річних у гривні. Це – дорого, не кожне підприємство зможе осилити таке навантаження”, – вважає Клименко.

Банкір впевнений, що для зниження на 0,5-1,5% кредитних ставок банкам необхідно зменшити депозитні ставки.

“Процес уже запущений. Тому, цілком імовірно, що навесні 2015 кредити для бізнесу стануть більш доступними”, – підсумував він.

напишіть відгук: