Компанія Google планує створити власний сервіс замовлення таксі

Компанія Google планує створити власний сервіс таксі, який повинен стати конкурентом додатком Uber, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на близьке до ради директорів Uber джерело.

За його словами, в Uber вже знайомі з планами Google. Скріншоти нового додатка, яким користуються деякі співробітники корпорації, їм надав Девід Драммонд, топ-менеджер Google. Він став членом ради директорів Uber після того, як в 2013 році Google Ventures інвестував в стартап 8 млн. Це стало найбільшим внеском, який коли-небудь здійснював цей венчурний фонд. На даний момент в Uber вирішують питання про виведення Драммонда з ради директорів. Офіційно в компанії цю інформацію не підтвердили.

Можливість створення стартапу також не прокоментували в Google. Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що Google збирається створити додаток, в який з часом буде інтегрований автопілотний транспорт. Такі машини розробляються в лабораторії Google X. Імовірно, цю технологію вдасться реалізувати протягом 2-5 років.

“Ми багато думали про те, як в довгостроковій перспективі така технологія (автопілот) може стати корисною у житті людей, і є багато способів, як це може втілитися в життя, – розповів в січні Кріс Армсон, відповідальний за проект. – Наприклад, одна з технологій дозволить вам викликати машину, говорити їй, куди вам треба, і здійснювати поїздку”.

Ще один сценарій передбачає, що машини будуть патрулювати конкретні райони, підбираючи і висаджуючи пасажирів. Варто відзначити, що Uber також займається створенням безпілотних автомобілів. Для цієї мети компанія створила спеціальну дослідну лабораторію в Піттсбурзі.

За даними техноблога Techcrunch, для роботи над проектом Uber були найняті понад півсотні науковців. На думку глави Uber Тревіса Каланіка, розробка автономних автомобілів могла б суттєво здешевити вартість поїздок: “Uber доріг, тому що мова йде не тільки про машину, але і про водія в ній. Коли його там не буде, то користуватися Uber буде дешевше, ніж мати свою машину”.

Повідомлялося, що в Google планують їзду безпілотних автомобілів по дорогах США вже в 2017 році. На автосалоні в Детройті представник американського автогіганта General Motors заявив, що готовий співпрацювати з корпорацією Google зі створення безпілотних автомобілів.

напишіть відгук: