Щоб пережити 2015 рік, Україні знадобиться $20 млрд, залучених ззовні

Щоб пережити 2015 рік, Україні знадобиться $20 млрд, залучених ззовні.

Фінансова допомога Заходу не здатна вирішити проблеми української економіки. Про це пише авторитетне західне видання The Economist.

“2014-й був жахливим для української економіки. ВВП впав майже на одну десяту. Гривня знецінилася більш ніж на 50%. Із подорожчанням імпорту вгору злетіла інфляція – від 1% рік тому до 25%. У відчайдушних спробах підтримати гривню центральний банк викидає на ринки готівкову масу: валютні резерви держави збідніли від понад $16 млрд у середині 2014 року до неповних $7 млрд. Виплати за позиками на суму щонайменше $10 млрд, розрахунки за імпортний газ і напівмертвий банківський сектор – усе це означає, що Україні знадобиться, очевидно, $20 млрд, наданих іззовні, щоб пережити 2015 рік”, – йдеться в статті.

На думку фахівців, фінансова допомога, яку до цього надавали Україні з Заходу, була недостатньою.

“У 2014-му МВФ пообіцяв Києву надати $17 млрд упродовж двох років. Наразі з них виплачено близько $5 млрд. Після прийняття Україною 29 грудня бюджету з’явилися надії, що незабаром надійде більше коштів. Європейський Союз запропонував €1,8 млрд ($2,1 млрд); США пообіцяли на $2 млрд гарантій за кредитами. Канцлер Німеччини Анґела Меркель запропонувала €500 млн (у відповідь її сайт зламали проросійські хакери). Але цих крапель у морі аж ніяк не достатньо”, – пише The Economist.

Видання зазначає, що новий пакет допомоги не вирішить великої боргової проблеми України.

“З боргом перед Росією у вигляді облігацій на $3 млрд, термін погашення яких настане у грудні. Особливим положенням обумовлено: якщо співвідношення боргу до ВВП України перевищить 60%, Росія має право вимагати дострокового погашення. Своєю чергою, це може викликати перехресний дефолт за великою частиною інших державних боргів. Усім відомо, що Україна вже перейшла 60-відсотковий поріг, хоча офіційно про це не оголошуватимуть іще кілька місяців. Незабаром може виявитися, що саме РФ, а не Захід, має найбільший вплив на її економіку”, – резюмували в публікації.

напишіть відгук: