Іноді люди хочуть купити золото через жадібність, а іноді через страх

Іноді люди хочуть купити золото через жадібність, а іноді через страх. Ось те, що ви повинні знати, перш ніж інвестувати в цей метал.

“Добре,” сказав мені клієнт наприкінці зустрічі, після того, як я порадив йому інвестиційну стратегію, “У мене щойно виникло ще одне питання.”

“Вперед, запитуйте” – сказав я.

“Як щодо золота?”

“Чому золото?” – перепитав я. Для себе я зрозумів, що причини, чому люди цікавляться золотом – різноманітні. Коли вони кажуть, що хочуть купити золото, треба дивитись в корінь. “Чому вас цікавить золото?”

“Воно дешеве зараз. Ви дотримуєтесь тактики “купуй дешево, продавай дорого”, чи не так? Я хочу заробити більше, ніж я можу отримати від облігації. І золото завжди в ціні, незалежно від того, що відбувається. “

Хм. Клієнт жадібний і водночас наляканий. І, як правило, одне відчуття пересилює інше.

Так що я спробував пояснити:

Ви не інвестуєте в золото; ви спекулюєте на золоті. Золото зростає в ціні, коли хтось інший спекулює на ньому більше, ніж ви, коли купили його. Можливо, воно піднімається в ціні і падає разом з інфляцією. Стаття в Financial Analysts Journal за 2013 рік вичерпно пояснює, чому це не так. Автори виявили, що ціна на золото росте … просто коли вона росте. І ціна золота падає …, просто тому, що вона падає.

Є певні докази того, що золото зберегло свою цінність у відношенні до ціни буханки хліба. Проблема в тому, що це порівняння відсилає нас у минуле, до часів правління вавилонського царя Навуходоносора в 562 р. до н.е. Для більшості інвесторів, ці часові рамки занадто великі.

Деякі люди хочуть купити золото на випадок, якщо весь світ летітиме у пекло. Із золотом вони себе почувають у більшій безпеці, ніж із нудними облігаціями. Облігації – це загалом концепція, оскільки більшість людей навіть і маленького папірчика не отримують на знак того, що вони ними володіють. Ці люди хочуть мати золото, щоб твердо розраховувати на нього, в разі необхідності. Як я вже сказав, я розумію це: я також люблю відчувати себе в безпеці.

Якщо ви належите до цього табору, ви можете використати 1-2% від свого портфеля на покупку золота. Покладіть його вдома у сейф.

Не забувайте про практичний підхід. Маленькі монети ймовірно, підійдуть найкраще; навряд чи буде просто отримати здачу з золотого злитка вартістю $ 1000, коли банки закриті. Золото досить важке, тому не купуйте більше, ніж зможете винести через кордон. Ви ж не хочете, аби воно вам заважало, коли ви тихцем уночі втікатимете кудись подалі?

Все ще не відчуваєте себе в безпеці? Тоді наступний крок: покладіть до золота у сейфі ще й зброю, боєприпаси, воду, та копію “Mad Max” або іншого улюбленого фільму цього жанру. “Книга Ілая” також підійде.

Однак, в жодному з цих фільмів не йдеться про справжню вартість золота в пост-апокаліптичному світі. Згідно з ними, якщо весь світ дійсно летітиме у пекло, ви захочете мати зброю, боєприпаси, пальне і, можливо, літак.

напишіть відгук: