Господарські суди не можуть мати однозначної позиції в суперечках банків з позичальниками

Господарські суди не можуть мати однозначної позиції в суперечках банків з позичальниками і повинні підтримувати сторону, яка виконує свої зобов’язання, вважає глава Вищого господарського суду України (ВГСУ) Богдан Львів.

“У господарських судів в принципі не може бути позиції щодо підтримки будь-якої з цих сторін – банку або позичальника. Я навмисно опускаю визначення“недобросовісний позичальник”. У господарського суду може бути тільки одна позиція – підтримувати того, хто сумлінно виконує свої зобов’язання”, – сказав в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

В той же час, Б. Львів відзначив, що “в справах про кредити є багато нюансів”.

“Є таке поняття як“форс-мажор”- той же Крим або схід. Наприклад, багато кримських підприємства продовжили виконувати свої зобов’язання, а деякі, скориставшись ситуацією, відмовилися”, – сказав він.

У той же час, за словами Б.Львова, на рішення суду повинна впливати змагальність сторін.

“Наріжний камінь правосуддя – змагальність сторін, у кого адвокат і обгрунтування своєї позиції краще. Це у всьому світі так, і це нормально. Але це зовсім не означає, що якщо ти знаєш суддю, то можеш прийти і домовиться, що, на жаль, теж буває і чого не повинно бути”, – сказав він.

напишіть відгук: